Ana Sayfa
 Biyografi
 Fotoğraf Galerisi
 Duvar Kağıdı
 Fan Klüp
 Videolar
 Alış Veriş
 Sohbet
 İletişim
 


page hit counter

 

 
 Güzel Sanatlar istediğiniz bir okul muydu? Yoksa kaderin bir oyunu mu?

Bizde üniversitede ikinci sınavı kazanamazsanız, O gece birden bire yeteneğiniz ortaya çıkar. Gece sabaha kadar delicesine resim yaparsınız ki yetenek sınavıyla bir yere gireyim diye. Benim resmim iyiydi, 1700 kişi arasından 1. girdim Güzel Sanatlar Fakültesine. Aslında grafik istiyordum, kazanamam diye seramik yazdım. Seramiği çok sevmedim, bize daha çok klozet, lavabo yaptırdılar. Böyle olunca seramikten soğudum. Heykel için evime minik bir atölye yaptım ama şu ara daha çok akrilik çalışıyorum.

Evinizde kendi eserleriniz var mı?

şu anda çok yok. Arkadaşlarımın evlerinde, annemde var biraz birşeyler. Okul dönemimde 2 sergi açtımıştım, oradan da birşey kalmadı, hepsi satıldı. Sonra yaptıklarımıda dağıttım.

"Nü" resmini yapmak isteyeceğiniz biri var mı?

Evet, Meryl Streep'i hep çok beğenmişimdir.

Ressam, heykeltraş, oyuncu, stand-up çı, türkü kaseti var, radyocu, show man, say say bitmiyor. Kültür pınarı gibisiniz. Sırada ne var?

Daha ne olsun? Sırada çok enteresan bir proje var. Türkiyede hiç yapılmamış bir şey. Ama burada anlatamam. ( biz öğrendik!!!)Hayatta en keyif aldığınız şey nedir?

Izmir'den iki tane arkadaşım var İbo ve Atay, burda da iki arkadaşım var Aykut ve Mahmut diye, biz 5 kişilik çok sağlam bir arkadaş grubuyuz. İkisi İzmir'den geliyoruz deyince, havaalanına gidip onları almak herhalde benim hayatımın en keyifli anları. Çünkü biliyorum ki akşamına büyük eğleneceğiz.


Seyahat sever misiniz?

Severim ama çok üşenirim. Uçakla gitmeye üşenirim. Gece canım sıkılırsa ve ertesi gün iş yoksa arabaya atlarım, 1-2 günlüğüne bir yerlere giderim. Eskişehir'e giderim. Gece yolculuk yapmak ve kapı tıklatmak kadar keyifli birşey yok. Bursa'ya hamama giderim. İzmir'e, Ankara'ya giderim.Mesela "bu hafta sonunu Bodrum'da küçük butik bir otelde geçirdim" gibi gıcık şeyler yapmıyorum. Ben eskici bir adamım.


Yemeyi sever misiniz? yapar mısınız?

Yaprak sarması, biber dolması gibi şeyler yapamam ama göz kararım ve ağız tadım enteresan bir şekilde vardır. Yaptığım şeyler lezzetli olur. Yemek konusunda ne yazık ki çok seçici değilim. Halbuki yaştan dolayı yediklerimizin kaliteli ve güzel olmasına dikkat etmek zorundayız.


Yorgunluk ve stresinizi atmak için neler yaparsınız?

Ormanda at binerim. İnternette dolaşmayı severim. Tembel tembel televizyon seyrederim.


Bakımlı bir adam mısınız?

Bakımlıyım ve bakımlı olmayı severim. Manikür pedikür yaptırırım. Spor yaparım. Kadını da makyajlı, bakımlı severim. Kadına verilen bütün nimetlerin kullanılmasını isterim, erkeksi kadını sevmem. Topuklu ayakkabısı, makyajı, saçı-başı, ceketi, gömleği, takısıyla tam olacak.


Aldığınız veya verdiğiniz en unutulmaz hediye neydi?

En unutulmaz hediyeyi bu doğum günümde aldım. Almanya'dan bir bayan bana 12 mart 1969'a (doğum günüm) ait Hürriyet gazetesini yollamış. Çok hoşuma gitti. Verdiğim en anlamlı hediyeyi ise önümüzdeki günlerde vereceğim için açıklayamam. (biz kime ve ne hediye aldığını öğrendik. Hediyesini verdikten sonra biz size açıklarız :-))

Sayfa  1  2  4

<- Geri

(4.Sayfadasınız)